Diş Hastalıkları

DİŞ İMPLANTLARI
Çeşitli nedenlerle kaybedilen eksik dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen titanyum bazlı yapay diş kökleridir. İmplant tedavisi, günümüz teknolojisinde bir çok yere kolaylıkla uygulanmaktadır. Son yıllarda revaçta olan implant tedavileri kapsamındaki uygulamalar sonrasında bir çok hasta aynı gün sosyal hayatına dönebilmektedir. Doğru ağız bakımı ile implantlarınız ömür boyu rahatça gülmenizi, yemek yemenizi ve konuşmanızı sağlayacaktır.

KANAL TEDAVİSİ
Çürük veya travma gibi nedenlerle dişin sinirlerinin iyileşemeyecek düzeyde zarar gördüğü/öldüğü durumlarda enfekte sinirlerin uzaklaştırılması ve kanalların dezenfekte edilerek kanal dolgu maddeleri ile doldurulması şeklinde uygulanan bir tedavi yöntemidir.

DİŞ ETİ HASTALIKLARI VE TEDAVİSİ (PERİODONTOLOJİ)
Çok ufak belirtilerle başlayıp ihmale geldiği takdirde diş kaybına sebep olacak kadar büyük sorunlara yol açabilen ciddi durumlardır. Kırmızı, şiş, kanamaya eğimli diş etleri, ağız kokusu; dişlerde sallanma ve yer değişikliği diş eti hastalıklarının belirtilerindendir. Düzenli fırçalama, diş ipi kullanımı ve periyodik diş hekimi kontrolleri diş eti sağlığının korunması için önemli unsurlardır.

KURON-KÖPRÜ PROTEZLER
Tek veya çok sayıda diş eksiklikleri ya da ağır derecede doku kaybına uğramış, dolgu maddesi ile restore edilmesi mümkün olmayan dişlerin varlığı gibi durumlarda uygulanan tedavilerdir. Söz gelimi bu protezlerin alt yapısı alaşımlar veya zirkonyumdan oluşabildiği gibi, alt yapı olmaksızın tamamı porselen yapılardan da oluşabilmektedir.

ORTODONTİ
Diş çapraşıklıklarının, çene ve yüzdeki iskeletsel bozukluklarının tedavisini sağlayan diş hekimliği dalıdır. Ortodontik tanı için en uygun dönem ilk sürekli dişlerin çıkmaya başladığı 6-7 yaşları olmasına rağmen yaş sınırlaması olmadan her yaşta tedavi mümkündür.

ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ (PEDODONTİ)
Süt ve genç daimi dişlerin tedavilerinden koruyucu uygulamalar, dolgu ve kanal tedavileri, çekim sonrası ve travma tedavilerinde yer tutucu apareylere kadar uzanan geniş bir yelpazeyi bünyesinde barındırır.

DİŞ BEYAZLATMA (BLEACHING)
Dişlerin yapısından meydana gelen renklenmelerin diş beyazlatma jelleri ile giderildiği, hekim kontrolünde ve klinik şartlarda yapılması tavsiye edilen tedavidir. İlgili jelin dişlerin üzerine diş etleri korunumunda sürülmesi ardından özel bir ışık kaynağı veya lazerler ile reaksiyonun hızlandırımı şeklinde uygulanır. Tedavi süresi dişte hasar meydana getirmeyecek ölçüde hekime ve hastanın arzu ettiği beyazlık derecesine bağlıdır.

PORSELEN LAMİNA (YAPRAK KAPLAMA)
Özellikle ön grup dişlerde uygulanan bu tedavi, dişlerin ön yüzeylerindeki hafif seviyedeki aşındırmanın ardından ince bir tabaka porselenin, hazırlanmış bu yüzeylere özel yapıştırıcılar ile yapıştırılması işlemidir. Laminaların renk geçirgenliğinin çok iyi olması estetik olarak harikulade sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

GÜLÜŞ TASARIMI
Dişlerdeki pek çok şekil,renk ve pozisyon bozuklukları diş hekimliği alanındaki güncel gelişmeler sayesinde rahatlıkla çözümlenebilmektedir. Gülüş tasarımı ise tam olarak bu noktada çok önemli bir işlev üstlenmektedir. Hastaların kişisel istekleri ile sağlık ve doğallığı birleştirerek ideal gülüşü planlamaktadır.

HAREKETLİ PROTEZLER
Ağızda tam dişsizlik durumu ve implant tedavisinin yapılamaması durumlarında tercih edilen total protezler tercih edilir. Protezler tercihe göre akrilik veya porselen dişlerden yapılmaktadır. Hastanın arzusuna göre bu protezler implant destekli olarak da yapılabilmektedir. Ağızda birkaç diş varlığında ise parsiyel (bölümlü) protezler tercih edilir. Bu protezlerde dişlerden alınan destek metal kroşeler ya da içten bağlantı yapan daha estetik tutucular (hassas bağlantı) kullanılarak olur.

DİŞ ÇEKİMLERİ (20 yaş ve gömülü dişler)
Gömük/yarı gömük dişler çevre dişlerin çürümesine, çapraşıklaşmasına, ilgili ağız bölümünde enfeksiyona, çene ekleminde ağrıya, çene kemiklerinde kist ve tümör oluşumuna neden olabileceğinden genellikle çekilmesi gerekmektedir.

Daha fazla bilgi için : 0232 341 67 67 arayabilirsiniz.

f

E-Bülten

Whatsapp Destek

Batıanadolu Hastaneleri

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?